Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kompilacja nagrań Muzyki Świata - utwory inspirowane muzyką etniczną, których wspólną cechą jest interpretacja tradycji. Portugalskie fado, rytmy z Mali, estoński jazz itp. Afrykańskie rytmy plemiennych zespołów rdzennych z Burkina Faso, Tanzanii oraz Francji.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Ciało, ruch i taniec, który płynie prosto z wnętrza, będzie motywem przewodnim pierwszej godziny programu. Jak zrzucić sztywny gorset oczekiwań, w który wtłacza nas kultura oraz kiedy i dlaczego warto to zrobić? Jak usłyszeć, co mówi do nas ciało i czerpać z jego mądrości? Na te pytanie odpowie tancerka, performerka, choreografka i nauczycielka jogi - Dana Chmielewska.

Po godzinie 13:00 skosztujemy meksykańskiej kuchni i sprawdzimy, co dała ona światu. Naszym gościem będzie opolanka z Meksyku - Agnieszka Kimla z grupy Przewodnicy Bez Granic.

W trzeciej godzinie programu w naszym studiu pojawią się syropy z kwiatu bzu, miodek z mniszka lekarskiego i dżemy domowej roboty. To wszystko za sprawą Zofii Wieszczeczyńskiej-Anlauf, która opowie, jakie zioła wykorzystuje w swojej kuchni. Zapraszamy!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »