Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kompilacja nagrań Muzyki Świata - utwory inspirowane muzyką etniczną, których wspólną cechą jest interpretacja tradycji. Portugalskie fado, rytmy z Mali, estoński jazz itp. Afrykańskie rytmy plemiennych zespołów rdzennych z Burkina Faso, Tanzanii oraz Francji.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND

W sobotni poranek odwiedzimy nyską przystań łódkową, skąd od kilku dni można wyruszać w rejsy po przepływającej przez miasto rzece. Na chwilę wcielimy się w rolę kapitana takiej jednostki i sprawdzimy, czy manewrowanie nią to trudna sztuka. Naszym przewodnikiem będzie prezes obsługującego przystań Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej Wojciech Adamczyk.

W programie zastanowimy się również, jakie szanse ma reprezentacja Polski w wieczornym meczu z Hiszpanią.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Wskaźniki demograficzne są coraz gorsze i jeśli nic się nie zmieni, nadal będą spadać. Rząd przedstawia Strategię Demograficzną 2040, a my w porannej rozmowie "W cztery oczy" sprawdzimy, jak wygląda sytuacja demograficzna w regionie. Gościem będzie Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • Tropikalne upały nadeszły sprawdzimy więc czy susza zagraża opolskim lasom. Porozmawiamy o ostatnich dniach wiosny, które zachęcają do wędrówek po lasach, a tam znajdziemy mnóstwo poziomek i jagód. Ale czy nauczyliśmy się już zabierać śmieci ze sobą? Na te pytania odpowie rzecznik Nadleśnictwa Opole, który zdradzi również jak się mają młode bocianów czarnych i kiedy bedą obrączkowane. Będziemy też podróżować ekobusem po Tarnowskich Górach. A na koniec premierowy utwór Krzysztofa Zalewskiego, który porusza temat katastrofy klimatycznej, a teledysk powstał na farmie wiatrowej.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Weronika Wierszyłowska, doula, z którą porozmawiamy o tym, czym zajmuje się doula. Będziemy starać się opisać szerzej historię i rolę, jaką odgrywa doula. Wyjaśnimy również, dlaczego zawód, będący tematem rozmowy, jest mało eksponowany w przestrzeni publicznej. Gość odpowie na pytanie, jak wygląda codzienna praca douli z klientką, na jakie aspekty są w największym stopniu zwrócona uwaga oraz jaka jest liczebność doul w Polsce.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »