Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kompilacja nagrań Muzyki Świata - utwory inspirowane muzyką etniczną, których wspólną cechą jest interpretacja tradycji. Portugalskie fado, rytmy z Mali, estoński jazz itp. Afrykańskie rytmy plemiennych zespołów rdzennych z Burkina Faso, Tanzanii oraz Francji.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT
Tym razem nie nad morzem, ani po górach, tylko wśród ukwieconej, zielonej łąki będziemy wędrować. Jest to łąka niezwykła, bo wpisane w ścieżkę dydaktyczną, spełniającą funkcje nie tylko edukacyjne. Szczególnie latem, kiedy jest wyjątkowo pachnąca i olśniewająca różnorodnością kolorów - zachwyca każdego wędrowca, dodatkowo ofiarując mu nastrojowy spokój, urzekające widoki i … zdrowie również.

Wspólnie z doktor nauk przyrodniczych Krystyną Słodczyk, ekolożką i prezeską Klubu Przyrodników „Bolko” w Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego, zapraszamy do Nowej Wsi Królewskiej, dzielnicy Opola.

Słuchaczom, którzy będą chcieli zobaczyć zdjęcia dokumentujące radiową wyprawę do Nowej Wsi Królewskiej, polecamy stronę internetową Radia Opola, gdzie w zakładce Obieżyświat, zaraz po emisji magazynu , zostaną zaprezentowane zdjęcia wraz z jego dźwiękowym zapisem.

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »