Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Gdynia - 1988 - 2018

Przekrojowa płyta prezentująca trójmiejską (chociaż w tytule jest tylko Gdynia, ale jest to także kwestia brzmienia) scenę rockowa, nowofalową i post punkową, która przeszła już do legendy historii polskiej muzyki. mamy tu kilka zespołów, jak Apteka, którym udało się zaistnieć szerzej i utrzymać się na rynku, ale sporo tez rzadkich nagrań, grup, które tyle szczęścia nie miały, jak Call System, czy Pancerne Rowery.

Power Station - Power Station

Grupa utworzona w 1984 od razu o statusie supergrupy, gdyż w jej skład wszedł wokalista Robert Palmer (już z dużymi sukcesami jako Artysta solowy) i część muzyków jednego z najciekawszych zespołów pop rockowych lat 80-tych, Duran Duran. Powstała płyta wyjątkowa, bo znajdujemy tu i pop i soul i rock, a nad całością unosi się duch świetnej zabawy, głownie w autorskim repertuarze, ale i świetnych coverach T.Rex , czy Isley Brothers.

Alphaville - Mysteries of Love

Jak bonus usłyszymu maxi singiel z remixem jednego z najlepszych utworów Alphaville (rozbudowany do blisko ośmiu minut).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Czwarty czerwca przywołał sporo wspomnień. A skoro tak, to postanowiłem przypomnieć reportaż, który nagrałem w lipcu roku 1989, już po pierwszym spotkaniu nowych wybrańców narodu, stąd tytuł tej pracy: "Sejm - odsłona pierwsza". Zatem przypomnimy sobie słowa Norberta Lyska, który reprezentował PZPR i Wojciecha Solarewicza, posła OKP "Solidarność". Myśli, które w dźwięku zostały zapisane, na pewno będą nas zaskakiwać, bo pochodzą ze świata, którego już nie ma (czy aby na pewno?) ale przecież bez wczoraj nie byłoby dziś. A pierwszy spór w parlamencie powstał wtedy o... miejsca. Kto i gdzie ma siedzieć.

"Bóg miał trochę łatwiej, czyli spowiedź myśliwych", to reportaż Barbary Tyslik z roku 2013. W tej audycji Marek Bocianowski, Adam Paszko i Grzegorz Przydatek z Koła Łowieckiego nr 3 w Opolu opowiadają, czym jest pasja zrodzona z drzemiącego w każdym człowieku atawizmu i umiejętności współżycia z naturą. Po wysłuchaniu tego reportażu, być może, mniej osób będzie postrzegać łowiectwo w czarnych barwach. Zaś porównanie losu zwierząt – tych leśnych i tych z hodowli – zapewne na dłużej zagości w naszej pamięci.


Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »