Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 czerwca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Greatest hits" Sergio Mendes & Brasil 66 - najlepszego zespołu, którego korzenie latynoskie i samby obejmowały o wiele więcej niż covery amerykańskiego popu.

Astrud Gilberto – brazylijska piosenkarka jazzowa, znana przede wszystkim jako wykonawczyni bossa novy "The Girl from Ipanema". Urodziła się w brazylijskim stanie Bahia jako Astrud Weinert. Jej ojciec był Niemcem. W 1947 wraz z rodziną przeniosła się do Rio de Janeiro. Koncertowa płyta "Ao vivo" Joao Gilberto.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie. Zapytamy go o komentarz do przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wygrał je Konrad Fijołek, którego poparła parlamentarna opozycja. Jakie to może mieć znaczenie dla krajowej sceny politycznej? Co to oznacza też dla Lewicy?

W dalszej części programu rozmawiać będziemy o
Zjeździe Okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, na którym wybrani zostali delegaci na kongres krajowy tej partii. Nawiążemy też do trwających, znaczących imprez sportowych: Euro 2021 w piłce nożnej oraz Ligi Narodów w siatkówce. Gościa programu zapytamy o system finansowania sportu przez samorządy lokalne.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »