Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Jaromír Nohavica – czeski bard, kompozytor i poeta. Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Nazwany na cześć Anansiego – wielkiego trickstera mitologii Akan – album "Spider Tales" zawiera czternaście starannie dobranych utworów zaczerpniętych z szeroko zakrojonych badań Jake'go Blounta nad muzyką góralską i rdzenną. Rezultatem jest bezprecedensowy testament głosów głęboko zakorzenionych w tradycji Appalachów.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Z książką Ci do twarzy! Takie będzie hasło tej audycji. Po godz. 12 na naszej antenie pojawi się statystyczka, autorka bloga Janina Daily i książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, aby dostać Nobla". Sprawdzimy między innymi, jak rachunek prawdopodobieństwa może pomóc nam w codziennym życiu.

Naszym gościem będzie także pisarka Joanna Bator. Usłyszymy o jej najnowszej prozie "Gorzko, gorzko". To kobieca saga, która opowiada o mechanizmie powtarzania traumy i jej między pokoleniowym dziedziczeniu. Jak wyzwalające bywa poszukiwanie osobistej narracji i mierzenie się z cieniem rodzinnej historii? O tym także w programie. To wszystko w kontekście trwającego w Opolu 5. Festiwalu Książki!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »