Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ireneusz Dudek - "Nowa płyta"

Po wesołych bluesowo-rockowych płytach z Shakin Dudi i The Dudi's na swojej drugiej płycie pokazał nieco inne oblicze, zarówno w warstwie tekstowej (dominują poważne teksty czasu "przełomu"), jak i muzycznej, zapraszając do nagrań w większości muzyków jazzowych, takich jak Krzysztof Ścierański, Grzegorz Kapołka, czy Marek Surzyn.

The Shadows - "String of Hits"

Lata 70-te upływały The Shadows praktycznie bez wielkich sukcesów ich nowych, autorskich nagrań i dopiero u schyłku dekady wpadli na genialny pomysł, nagrania instrumentalnych wersji znanych przebojów i to nie tylko retro, ale także współczesnych jak "Heart of Glass" Blondie, czy "Parisienne Walkaways" Garyego Moora i Philla Lynotta, a dzięki specyficznemu brzmieniu i aranżacjom, płyta brzmi jak własny materiał.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Plener wydawniczy, spotkania z autorami, czy muzyka przy książce. Dziś w Opolu rozpoczął się 5. Festiwalu Książki. Impreza potrwa w centrum miasta trzy dni. Do stolicy regionu zaproszono znanych i uznanych autorów oraz tych debiutujących. Na stoiskach będzie można z kolei kupić książki z 60 wydawnictw. Więcej o tym w magazynie reporterów Radia Opole.

Mecz grupy A pomiędzy Włochami z Turcją zainauguruje dziś wieczorem piłkarskie mistrzostwa Europy na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Przez pandemię turniej odbywa się z rocznym opóźnieniem. Jest też wyjątkowy z tego względu, że po raz pierwszy będzie rozgrywany nie w jednym, ale aż w 11 państwach. W Opolu są szykowane strefy kibica. Jednak nie tylko kibiców piłki nożnej czekają emocje, także m.in. lekkoatletyki. W programie zapowiemy, jakie weekendowe wrażenia czekają amatorzy sportu.

Zajrzymy też na nyski rynek. Tu szykuje się drugi etap jego modernizacji. Plac, który teraz służy kierowcom za parking, ma się stać zielonym miejscem spotkań. Prace ruszą za około dwóch tygodni. Jak zmieni się centrum Nysy? To także sprawdził nasz reporter.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »