Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ireneusz Dudek - "Nowa płyta"

Po wesołych bluesowo-rockowych płytach z Shakin Dudi i The Dudi's na swojej drugiej płycie pokazał nieco inne oblicze, zarówno w warstwie tekstowej (dominują poważne teksty czasu "przełomu"), jak i muzycznej, zapraszając do nagrań w większości muzyków jazzowych, takich jak Krzysztof Ścierański, Grzegorz Kapołka, czy Marek Surzyn.

The Shadows - "String of Hits"

Lata 70-te upływały The Shadows praktycznie bez wielkich sukcesów ich nowych, autorskich nagrań i dopiero u schyłku dekady wpadli na genialny pomysł, nagrania instrumentalnych wersji znanych przebojów i to nie tylko retro, ale także współczesnych jak "Heart of Glass" Blondie, czy "Parisienne Walkaways" Garyego Moora i Philla Lynotta, a dzięki specyficznemu brzmieniu i aranżacjom, płyta brzmi jak własny materiał.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT
Rusza piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie - 5. Festiwalu Książki Opole 2021. Będą spotkania autorskie, targi książki i koncerty. Pojawią się zarówno mistrzowie kryminałów, fantastyki, reportażu, czy literatury kobiecej. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu wydarzeniu z bliska, dlatego nasze plenerowe studio ustawimy w parku, w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Z tego miejsca przywitają Państwa również autorzy stałych cykli naszego pasma: Żaneta Plotnik, Beata Granatowska i Ireneusz Prochera.

W audycji również:
10:10 Swojego nie znacie – Żaneta Plotnik
  • Barbara Giedroić – miłośniczka historii dawnego Opola, dobrej książki oraz…genealogii, która na co dzień pracuje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
11:35 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »