Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ireneusz Dudek - "Nowa płyta"

Po wesołych bluesowo-rockowych płytach z Shakin Dudi i The Dudi's na swojej drugiej płycie pokazał nieco inne oblicze, zarówno w warstwie tekstowej (dominują poważne teksty czasu "przełomu"), jak i muzycznej, zapraszając do nagrań w większości muzyków jazzowych, takich jak Krzysztof Ścierański, Grzegorz Kapołka, czy Marek Surzyn.

The Shadows - "String of Hits"

Lata 70-te upływały The Shadows praktycznie bez wielkich sukcesów ich nowych, autorskich nagrań i dopiero u schyłku dekady wpadli na genialny pomysł, nagrania instrumentalnych wersji znanych przebojów i to nie tylko retro, ale także współczesnych jak "Heart of Glass" Blondie, czy "Parisienne Walkaways" Garyego Moora i Philla Lynotta, a dzięki specyficznemu brzmieniu i aranżacjom, płyta brzmi jak własny materiał.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
"Od pojednania do codzienności? 30 lat polsko-niemieckiego sąsiedztwa" taka konferencja odbędzie się w Opolu a organizowana jest z okazji 30. rocznicy podpisania przez Polskę i Niemcy Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. W konferencji weźmie udział między innymi Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców na Śląsku. Będzie także gościem Radia Opole. W piątkowej Porannej Loży Radiowej porozmawiamy o tym, jak wygląda dotychczasowa współpraca w kontekście gospodarczym i kulturowym oraz jak może ona wyglądać w przyszłości. Zapytamy także o to, jak ocenia pomysł posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, który chce uzupełnić wspomniany traktat o kilka zapisów.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »