Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 maja 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
20:45 TRANSMISJA KONCERTU "MOJA ZIEMIO WYŚNIONA"
Koncert „Moja ziemio wyśniona” w Amfiteatrze Tysiąclecia – Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu - to wydarzenie, które dziś będziemy transmitować na antenie Radia Opole.

SBB, Stanisław Soyka, Renata Przemyk - to tylko niektóre z legend polskiej muzyki, które wystąpią. Wydarzenie przypomina setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Jego tytuł to równocześnie tytuł utworu pochodzącego z płyty „Memento z banalnym tryptykiem” zespołu SBB, która została nagrana w 1980 roku.

Za reżyserię koncertu odpowiada Piotr Metz, a opracowania muzycznego podjął się Miłosz Wośko. Wystąpią: Abradab, Renata Przemyk, Sebastian Riedel, Stanisław Soyka, Józef Skrzek, Justyna Święs, Patrycja Zarychta i SBB. Będzie można usłyszeć również Orkiestrę Aukso pod dyrekcją Miłosza Wośko, chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Orkiestrę Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Podczas 90 minut zostaną zaprezentowane wyjątkowe utwory, m.in: „Świtanie”, „Moja Ziemio Wyśniona”, „Siadaj Maryś Na Wóz”, „Blizna”, „Dwie Krople”, „W Kołysce Dłoni Twych”, „Co Sen”, „Ej Dostone Żytko Się Kiwiw”, „Vetre Duj” czy „Czerwone Słoneczko”.

Koncert poprzedzi pokaz animacji przygotowanej z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego w ramach kampanii „Śląsk, Wspólna Sprawa”, która 2 maja była wyświetlana w 30 miejscach w całej Polsce. Dodatkowo, podczas występów, artystom towarzyszyć będą wizualizacje z materiałami archiwalnymi z czasów powstań śląskich oraz narracja o powstaniu w interpretacji uznanych polskich aktorów.

Zapraszamy do słuchania od 20:45 do 23:00.
Piotr Metz
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »