Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - Pieśni Sergiusza Jesienina
  • Wyjątkowa płyta z pieśniami do wierszy wybitnego poety Sergiusza Jesienina, ukazała Krzysztofa Krawczyka nie tylko, jako rockmana i lwa festiwalowych estrad, ale również ambitnego i wrażliwego Twórcę.

Bruce Willis - The Return Of Bruno
  • Wielu zachodnich aktorów i aktorek nagrywało płyty z piosenkami. Dla jednych było to często główne z czasem zajęcie, dla innych poboczne projekty dla czystej radości. Ze względu na repertuar, energię, sięgniecie do korzeni amerykańskiej muzyki soulowo-bluesowej, do tej drugiej kategorii można zaliczyć muzyczne dokonania Bruce'a Willisa (blisko tu do słynnych Blues Brothers), pomimo rozrywkowego charakteru, poziom i warsztat mamy tu w stu procentach rzetelny i na najwyższym poziomie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 POŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA

Zmiany w finansowaniu samorządów lokalnych – to jeden z tematów III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Ogólnopolskie obrady odbywają się online. Do poruszanych problemów nawiążemy w Południowej Loży Radiowej.

Rozmawiać będziemy z Grzegorzem Czarnockim, prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu. Ta państwowa instytucja kontroluje i nadzoruje samorządy lokalne w zakresie budżetowym i zamówień publicznych.

Gościem programu będzie też Renata Ćwirzeń-Szymańska, skarbnik Opola. Jest ona głównym księgowym miasta, którego tegoroczny budżet wynosi 1,35 mld złotych. Skarbnika zapytamy m.in. o zagrożenia dla dochodów stolicy województwa oraz inwestycji.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »