Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jihye Lee, była piosenkarka popowa, komponuje dla orkiestry jazzowej z niepohamowaną wyobraźnią. "Daring Mind" jest kontynuacją jej debiutanckiego wydawnictwa, "Kwiecień" (2017), i zawiera dziewięć kompozycji, które odzwierciedlają pierwsze cztery lata w Nowym Jorku.

Global Schwung Quintet - którego założycielem grupy jest Dawid Kostka, młody, utalentowany gitarzysta. Choć zespół nie unika rockowo-popowych brzmień, tym razem postawił na jazz w stanie czystym. Miłośników jazzu zainteresuje zapewne płyta "Seven stairs to hell" pianisty i wszechstronnego kompozytora Marka Walarowskiego, który poza jazzem zajmuje się również tak odległymi, zdawać by się mogło, biegunami muzycznymi, jak muzyka symfoniczna i przeboje pop.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Wprowadzenie Polskiego Ładu zmieni też funkcjonowanie powiatów oraz terenów wiejskich. Powiemy o tym w Popołudniowej Loży Radiowej. Skutki rozwiązań podatkowych, które zapowiadają rządzący będą miały wpływ na finanse wszystkich szczebli samorządu lokalnego. W planach jest też powołanie Agencji Rozwoju Szpitali, która ma uczestniczyć w zarządzaniu powiatowymi lecznicami. O tych sprawach będziemy rozmawiać z Józefem Swaczyną, starostą strzeleckim zarazem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

Autorzy Polskiego Ładu deklarują też duże ułatwienia dla mieszkańców wsi. Ma to dotyczyć m.in. sfery gospodarczej. Zapowiada się np. uwolnienie rolniczego handlu detalicznego, wzrost dopłat do paliwa rolniczego, powstanie ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym oraz większą możliwość prowadzenia działalności gospodarczej przez mieszkańców wsi. Również o innych preferencjach dla tych obszarów rozmawiać będziemy z Wojciechem Komarzyńskim, dyrektorem opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »