Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jihye Lee, była piosenkarka popowa, komponuje dla orkiestry jazzowej z niepohamowaną wyobraźnią. "Daring Mind" jest kontynuacją jej debiutanckiego wydawnictwa, "Kwiecień" (2017), i zawiera dziewięć kompozycji, które odzwierciedlają pierwsze cztery lata w Nowym Jorku.

Global Schwung Quintet - którego założycielem grupy jest Dawid Kostka, młody, utalentowany gitarzysta. Choć zespół nie unika rockowo-popowych brzmień, tym razem postawił na jazz w stanie czystym. Miłośników jazzu zainteresuje zapewne płyta "Seven stairs to hell" pianisty i wszechstronnego kompozytora Marka Walarowskiego, który poza jazzem zajmuje się również tak odległymi, zdawać by się mogło, biegunami muzycznymi, jak muzyka symfoniczna i przeboje pop.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Na Opolszczyźnie ostatnio popadało, prognozy na kolejne dni również z deszczem. W takiej sytuacji w regionie wielokrotnie dotkniętym przez powodzie od razu padają pytania o stany wód w rzekach i ewentualne zagrożenie hydrologiczne. Dzisiaj rano odbyło się posiedzenie zespół zarządzania kryzysowego z udziałem wojewody opolskiego. Szczegóły w dzisiejszym programie.

Kolejne drogi lokalne będą remontowane czy budowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Opowiemy, dlaczego ważna jest ulica Brzozowa dla Olesna, Klonowa dla Byczyny czy Wrzosowa w Suchym Borze.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo: cezary.puzyna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »