Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ

Dwupłytowy album "Vivendo Vinicius: Serie Ao Vivo" i Vinicius De Moraes, Carlos Lyra, Baden Powell, Miucha, Toquinho.

Marcus Vinicius da Cruz de Mello Moraesto to brazylijski poeta, prozaik, dramaturg, krytyk filmowy, dyplomata, kompozytor, wokalista - jeden z twórców stylu bossa nova. Był jedną z dominujących postaci brazylijskiej muzyki od końca lat 50. aż do śmierci w 1980, stworzył szereg najpopularniejszych utworów brazylijskiej muzyki popularnej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o płycie Sons Of Kemet pt. „Black Tho The Future”, książce autorstwa Filipa Zawady - „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” oraz filmie „ Monster. Potwór”, który wyreżyserował Anthony Mandler.

Po godz. 20.05 z Tomaszem Różyckim, opolskim poetą i pisarzem, rozmawiać będziemy o najnowszej książce pt. "Ijasz". Zaprosimy także na spotkanie z autorem, które odbędzie się w ramach projektu "Zaczytane opolskie" - w najbliższą środę (19.05.2021) w Bibliotece Publicznej w Namysłowie.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »