Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ

Dwupłytowy album "Vivendo Vinicius: Serie Ao Vivo" i Vinicius De Moraes, Carlos Lyra, Baden Powell, Miucha, Toquinho.

Marcus Vinicius da Cruz de Mello Moraesto to brazylijski poeta, prozaik, dramaturg, krytyk filmowy, dyplomata, kompozytor, wokalista - jeden z twórców stylu bossa nova. Był jedną z dominujących postaci brazylijskiej muzyki od końca lat 50. aż do śmierci w 1980, stworzył szereg najpopularniejszych utworów brazylijskiej muzyki popularnej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
O wpływie „Polskiego Ładu” na samorządy lokalne powiemy w Popołudniowej Loży Radiowej. Polityczny program ogłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość zakłada m.in. znaczące zwiększenie kwoty wolnej od opodatkowania. Dochody państwa z naszych podatków zasilają też budżety samorządów. Już teraz pracownicy, którzy nie ukończyli 26. roku życia zwolnieni są z podatku dochodowego. Również o tym problemie rozmawiać będziemy w programie. Wypowiadać się będą Tomasz Kaliszan, radny Opola z Platformy Obywatelskiej oraz Artur Rolka, burmistrz Paczkowa z Porozumienia Jarosława Gowina.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »