Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ

Dwupłytowy album "Vivendo Vinicius: Serie Ao Vivo" i Vinicius De Moraes, Carlos Lyra, Baden Powell, Miucha, Toquinho.

Marcus Vinicius da Cruz de Mello Moraesto to brazylijski poeta, prozaik, dramaturg, krytyk filmowy, dyplomata, kompozytor, wokalista - jeden z twórców stylu bossa nova. Był jedną z dominujących postaci brazylijskiej muzyki od końca lat 50. aż do śmierci w 1980, stworzył szereg najpopularniejszych utworów brazylijskiej muzyki popularnej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
Jak przelot motolotni nad miejscowością może poprawić humor? Jak boisko zamienić... w kościół? Czy "poczta pantoflowa" działa lepiej niż facebook? Na te pytania odpowiedzą Magdalena Koziarska i Artur Kiowski ze Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice. Nasi goście zaproszą także na II Charytatywny Bieg Zeflika.

Między 12 a 15 rokiem życia chłopcy przybierają na wadze średnio 20 kg i rosną około 20 centymetrów. U dziewczynek ten tzw. "skok pokwitaniowy" zaczyna się między 10 a 13 rokiem życia. Po roku zdalnej nauki do szkoły wracają nie dzieci, a nastolatki. Do tego czasem dochodzą problemy z nadwagą i uczniowie... wstydzą się ćwiczyć na wf-ie czy przebierać na zajęcia z pływania. Czy to rzeczywiście poważny problem? Jak pomóc młodym ludziom w przełamaniu psychologicznych barier? O tym porozmawiamy z Katarzyną Jędrzejewską, nauczycielką wf-u, trenerem personalnym, prowadzącą „Plenerowy radio-trening” w naszej rozgłośni.


W audycji również:
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – Bolesław Bezeg
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »