Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 maja 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W audycji drugi płyta z albumu "Ostatnia taka żywa muzyka" wydany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej.

"Saagara" to pięciu uznanych wirtuozów i dwa muzyczne światy, które spotykają się na jednej scenie. Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najciekawszymi muzykami hinduskimi młodszego po- kolenia. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich. Nad całością czuwa klarnecista Wacław Zimpel.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Program rozpoczniemy od wizyty na torze przy ul. Wschodniej. Żużlowcy Kolejarza Opole w końcu rozpoczęli ligowy sezon. Pierwotnie rozgrywki miały ruszyć na początku kwietnia. Jednak z powodu pandemii były dwukrotnie przekładane. Pierwszym rywalem naszego zespołu był PSŻ Poznań.

Z bardzo dużą uwagą będziemy śledzić poczynania piłkarzy Odry Opole, którzy na wyjeździe rywalizować będą z Górnikiem Łęczna. Niebiesko-czerwoni do Górnika, który jest na szóstym miejscu w tabeli, dającym prawo gry w barażach tracą sześć punktów.

Po godzinie 17.00 przeniesiemy się na stadion przy ul. Sportowej w Kluczborku skąd przeprowadzimy relację ze spotkania III ligi piłki nożnej: MKS–Rekord Bielsko-Biała. W ostatnich meczach drużyna z Kluczborka straciła sporo punktów i w tabeli zajmuje odległe 12. miejsce. Najbliższy rywal plasuje się cztery pozycje wyżej. Będziemy także informować, jak radzą sobie pozostali nasi III-ligowcy: Polonia Nysa i Stal Brzeg.

W ostatniej godzinie naszego programu porozmawiamy między innymi o zaplanowanym na 18 maja wojewódzkim finale Pucharu Polski, w którym wystąpią piłkarze Ruchu Zdzieszowice i Małejpanwi Ozimek.


Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »