Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 maja 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W audycji drugi płyta z albumu "Ostatnia taka żywa muzyka" wydany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej.

"Saagara" to pięciu uznanych wirtuozów i dwa muzyczne światy, które spotykają się na jednej scenie. Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najciekawszymi muzykami hinduskimi młodszego po- kolenia. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich. Nad całością czuwa klarnecista Wacław Zimpel.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
To będzie kwiatowy zawrót głowy! Odwiedzimy zamek w Mosznej a nasze plenerowe studio wypełni się zapachami świeżych roślin. Monika Bębenek, która prowadzi szkołę florystyczną "Kwitnące Horyzonty", opowie o kwiatowych kompozycjach i ich kojącym wpływie na ludzką psychikę.

Odwiedzi nas także znawczyni olejków eterycznych Iwona Łapińska. Na Facebooku prowadzi stronę Pani Eteryczna, radiowe studio wzbogaci o kolejne aromaty.

Sprawdzimy też, jakie skarby można znaleźć w pałacowym parku. Dastin Wawrzyniak regularnie przeczesuje ten teren z wykrywaczem metalu. W naszym studiu pochwali się swoim znaleziskami! Historię zamkowych komnat i tajemnice alkowy zdradzi Piotr Kołek.

O malarskich plenerach i terapeutycznym działaniu sztuki opowie Bożena Kurek-Di Maggio. W tle dobiegać do nas będą dźwięki przygotowań do 37. Muzycznego Święta Kwitnących Azalii. Na to wydarzenie zaprosimy naszych słuchaczy!

Przy okazji odwiedzą nas goście z Głuchołaz, którzy przygotowują się do serii plenerowych koncertów u podnóża Gór Opawskich. Joanna Krawczyk-Gluch powie o ciekawej działalności Fundacji Benevoles m.in. o remoncie dawnego zdrojowego pensjonatu i uczynieniu z niego domu sztuki.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »