Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 maja 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W audycji drugi płyta z albumu "Ostatnia taka żywa muzyka" wydany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej.

"Saagara" to pięciu uznanych wirtuozów i dwa muzyczne światy, które spotykają się na jednej scenie. Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najciekawszymi muzykami hinduskimi młodszego po- kolenia. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich. Nad całością czuwa klarnecista Wacław Zimpel.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 OBIEŻYŚWIAT
W Mosznej już zakwitły azalie! W tym roku nieco później, gdyż wiosenna aura była nieco kapryśna… A może te ulubione przez nas piękne, dekoracyjne krzewy, symbolizujące nie tylko elegancję i bogactwo, ale też i szlachetność, miłość oraz życzliwość, specjalnie czekały na ceremonię otwarcia Muzycznego Święta Kwitnących Azalii? Tym bardziej, że partnerem festiwalu jest właśnie Radio Opole?

Rozpoczynający się dziś, po raz 37. Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zainauguruje galowy koncert „Od baraku do współczesności - wokalny recital mistrzowski”. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjechać do Mosznej – nic straconego - Radio Opole, oprócz bezpośredniej transmisji koncertu, rozpoczynającej się o godz. 18:00, przygotowało również dużo ciekawych – i nie tylko muzycznych – relacji, o których szczegółowo informujemy na radiowej stronie internetowej i w zapowiedziach programowych.

Tymczasem w oczekiwaniu na koncert galowy i bezpośrednie relacje z Mosznej, wspólnie z Piotrem Kołkiem, przewodnikiem po Zamku w Mosznej, zapraszamy na wiosenny spacer do parku.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis wzbogacony zdjęciami, udostępnimy na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce "Obieżyświat".

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »