Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Z archiwum Veritonu cz.4 - Nasze zespoły

Ostatnia część zestawu przypominającego artystów, którzy nagrywali dla wytwórni Veriton w okresie, kiedy wydawała ona muzykę rozrywkową. Z wszystkich czterech płyt mamy tutaj najwięcej "rarytasów", zespołów mało dzisiaj pamiętanych i granych (niektóre nie doczekały się płyt długogrających), jak Krystynki, Eskulap, czy Warszawskie Smyczki.

Bronski Beat - The Age of Consent

Debiut jednej z najciekawszych grup brytyjskich lat 80-tych, z obdarzonym niezwykłym głosem Jimmym Somervillem z wielkim, przełomowym także w warstwie tekstowej utworem "Smalltown Boy" i nie mniej przebojowym "Why?". Jednak pozostała część płyty pokazuje, ze przyklejanie grupie etykiety new romantic, czy new wave to zdecydowanie za mało. Sporo tu soulu i jazzu z etnicznymi odniesieniami, nie tylko dlatego, ze wśród kompyzcji włąsnych mamy i Gerswina i Georgio Morodera z Donna Summer.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Gościem Basi Beuth w piątkowych Rewirach Kultury będzie Michał Wójcik - pochodzący z Krakowa muzyk, menedżer, twórca wydarzeń i projektów związanych z integracją i profesjonalizacją branży muzycznej.

Kieruje projektem Tak Brzmi Miasto, w ramach którego organizowane są Konferencja, Festiwal oraz INKUBATOR - innowacyjny ogólnopolski projekt rozwoju muzyków i menedżerów muzycznych. Wszystkie te inicjatywy realizowane są przez fundację Krakowska Scena Muzyczna.

Michał jest także wokalistą, gitarzystą, menedżerem i producentem rock&roll'owego zespołu Cinemon.

Rozmowę o potrzebach branży muzycznej, a także łączeniu bycia muzykiem i menedżerem Kultury usłyszymy na antenie po 19:00.


W drugiej godzinie audycji - w cyklu Sekretne Życie Piosenki - zabrzmi Cyprian Kamil Norwid w piosence. W rok 2021 mija 200 rocznica urodzin poety. Z tej okazji Sejm i Senat RP ogłosiły rok 2021 Rokiem Norwidowskim. Na antenie usłyszymy opracowania wierszy Norwida w przeróżnych stylach muzycznych.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »