Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 maja 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Porozmawiamy o blaskach i cieniach przygotowań do 37. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej, a także udziale uzdolnionej młodzieży w tym wydarzeniu. W warstwie muzycznej nie zabraknie natomiast muzyki kompozytorów urodzonych 12 maja.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
W minionym tygodniu miał swój dzień św. Florian - o czym nie tylko strażacy pamiętali. To dobra okazja, by sięgnąć po nagrania sprzed dwóch lat, bo one do naszej wiedzy sporo dodają. O bohaterze reportażu można powiedzieć, że tak polubił w Krakowie ulicę Floriańską, że zabrał ją ze sobą do Nysy. Święty Florian poprosił go o współczesny wizerunek, bo on nawet świętemu przydać się może. Nie wahał się ani chwili, gdy godne miejsce spoczynku ojcu śląskiego pożarnictwa można było zapewnić. Stanisław Kuszła, emerytowany strażak, sam o sobie mówi, że choruje na "Syndrom boksera". I taki też tytuł nadałem temu reportażowi dwa lata temu.

W inny świat przeniesie nas "Taniec na linie", reportaż Janusza Maćkowiaka z roku 1980. To próba ukazania spraw niezwykle trudnych - postaw rodziców w rodzinach rozbitych - wobec problemów wychowawczych z dorastającymi dziećmi. Reporter sprawił, że uczestniczymy w posiedzeniu komisji do spraw wychowania przy Izbie Dziecka, że poznajemy rodzinne problemy Roberta i jego bliskich. Czasy się zmieniły, ale źródła konfliktów są takie same. Warto posłuchać, bo okruchy pomysłów - jak ich uniknąć - mogą się zawsze przydać. Jak to w życiu.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »