Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 maja 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Porozmawiamy o blaskach i cieniach przygotowań do 37. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej, a także udziale uzdolnionej młodzieży w tym wydarzeniu. W warstwie muzycznej nie zabraknie natomiast muzyki kompozytorów urodzonych 12 maja.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Do tego tragicznego zdarzenia doszło we wrześniu 2018 roku. 22-letni student wraz z trzema kolegami pojechał wtedy pograć w piłkę nożną. Został zaatakowany przez kilku nieznanych napastników. Młody mężczyzna, skatowany kijem golfowym, zmarł. Jak się okazało, powodem miało być kłamstwo żony jednego z nich. Dziś w opolskim sądzie okręgowym ma zapaść wyrok w tej sprawie.

W restauracjach, barach, lokalach gastronomicznych trwają przygotowania do otwarcia ogródków dla klientów. To jeden z etapów odmrażania gospodarki. Właściciele lokali mają jednak problem ze znalezieniem personalu. O tym także w programie "Reporterskie tu i teraz".

Zajrzymy też na Plac Żeromskiego w Strzelcach Opolskich, czyli drugi najważniejszy po rynku plac w centrum miasta, który przechodzi rewitalizację. To tam mieściły się m.in. charakterystyczne piramidy. Na jakim etapie są prace i co o nich sądzą mieszkańcy? Sprawdziła to nasza reporterka.

Będziemy też na konferencji architektów w Nysie, którzy debatują o pięknie w architekturze i harmonii miejsca. Ostatnio głośno jest o gminach, które betonują place i wycinają z nich zieleń. Skąd ta moda? Jak wpływa to na mieszkańców? O tym także w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »