Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - Pieśni Sergiusza Jesienina
  • Wyjątkowa płyta z pieśniami do wierszy wybitnego poety Sergiusza Jesienina, ukazała Krzysztofa Krawczyka nie tylko, jako rockmana i lwa festiwalowych estrad, ale również ambitnego i wrażliwego Twórcę.

Bruce Willis - The Return Of Bruno
  • Wielu zachodnich aktorów i aktorek nagrywało płyty z piosenkami. Dla jednych było to często główne z czasem zajęcie, dla innych poboczne projekty dla czystej radości. Ze względu na repertuar, energię, sięgniecie do korzeni amerykańskiej muzyki soulowo-bluesowej, do tej drugiej kategorii można zaliczyć muzyczne dokonania Bruce'a Willisa (blisko tu do słynnych Blues Brothers), pomimo rozrywkowego charakteru, poziom i warsztat mamy tu w stu procentach rzetelny i na najwyższym poziomie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
"Mleko ludzkiej dobroci" to tytuł wystawy w Galerii Aneks. Tym razem swój pomysł na zagospodarowanie tej kameralnej przestrzeni zaprezentuje Jan Kowal. Czy tytuł ekspozycji zaczerpnięty z "Makbeta" ma kierować naszą uwagę w kierunku spokoju i łagodności? To sprawdzimy w programie. Będzie też o zaplanowanym na 28. maja Salonie Wiosennym. Jak będzie wyglądać nowa formuła tego wydarzenia? O tym opowie dr Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Po godz. 20:00 na konflikt izraelsko-palestyński spojrzymy oczyma licencjonowanej przewodniczki Renaty Tokarz-Soen. Od ponad dekady oprowadza turystów m.in. po Jerozolimie. To właśnie tam w miniony piątek doszło do napięć, które przyczyniły się zaostrzenia konfliktu. Nasza rozmówczyni pracowała wcześniej w Ambasadzie PR w Tel Awiwie. Na antenie opowie, jak wygląda aktualna sytuacja z perspektywy mieszkańców kraju.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorami można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »