Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - Pieśni Sergiusza Jesienina
  • Wyjątkowa płyta z pieśniami do wierszy wybitnego poety Sergiusza Jesienina, ukazała Krzysztofa Krawczyka nie tylko, jako rockmana i lwa festiwalowych estrad, ale również ambitnego i wrażliwego Twórcę.

Bruce Willis - The Return Of Bruno
  • Wielu zachodnich aktorów i aktorek nagrywało płyty z piosenkami. Dla jednych było to często główne z czasem zajęcie, dla innych poboczne projekty dla czystej radości. Ze względu na repertuar, energię, sięgniecie do korzeni amerykańskiej muzyki soulowo-bluesowej, do tej drugiej kategorii można zaliczyć muzyczne dokonania Bruce'a Willisa (blisko tu do słynnych Blues Brothers), pomimo rozrywkowego charakteru, poziom i warsztat mamy tu w stu procentach rzetelny i na najwyższym poziomie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
W środę rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie senatu, porządek obrad jest już wypełniony i marszałek izby powiedział, że temat ratyfikacji funduszu odbudowy raczej nie będzie podjęty. Wiadomo jednak, że senatorowie zajmą się wyrażeniem zgody na powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy poprą Bartłomieja Wróblewskiego, kandydata wybranego przez większość sejmową? Między innymi o tym porozmawiam z senatorem Nowoczesnej Beniaminem Godylą w Porannej Loży Radiowej.

W drugiej części programu gościem będzie politolog dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego, a tematem jaki poruszymy będzie eskalacja konfliktu między Izraelem a Palestyną. Są już setki rannych i dziesiątki zabitych, również cywilów. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa obie strony do powstrzymania przemocy i rozwiązanie kryzysu przez dialog do powstrzymania przemocy i zapobieżenia kolejnym ofiarom śmiertelnym.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »