Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sonny Rollins – jeden z najwybitniejszych saksofonistów w historii jazzu, 7 września 2020 obchodził 90. urodziny.

Gra zespołu Adama Pierończyka na płycie "A-Trane Nights" jest mocna, gęsta, ale jednak nie duszna, sugerująca znawstwo historii, tej coltrane’owskiej i colemanowskiej też chwilami (zarówno związanej z Ornettem, jak i Stevem), ale nie będąca jej niewolnikiem. Ma też posmak lekki posmak etnicznej korzenności, który bardzo przydaje muzyce oryginalności.

Roberta Gambarini – włoska wokalistka jazzowa. Urodziła się w Turynie, gdzie od dwunastego roku życia uczyła się gry na klarnecie. W wieku siedemnastu lat zaczęła śpiewać w klubach jazzowych północnych Włoch. Rok później przeniosła się do Mediolanu, gdzie zdobyła popularność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
W naszym ekosystemie pszczoły oraz inne owady odgrywają kluczową rolę. Od tych zapylaczy zależy blisko 80 procent roślin w Polsce. O rozwoju pszczelarstwa rozmawiać będziemy w Popołudniowej Loży Radiowej. Gościem programu będzie Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach. Rozmawiać z nim będziemy o hodowli tych pożytecznych owadów.

Natomiast Janusza Siano, wicestarostę prudnickiego zapytamy o innowacyjny projekt edukacyjnej pasieki w miejscowej szkole rolniczej.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »