Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sonny Rollins – jeden z najwybitniejszych saksofonistów w historii jazzu, 7 września 2020 obchodził 90. urodziny.

Gra zespołu Adama Pierończyka na płycie "A-Trane Nights" jest mocna, gęsta, ale jednak nie duszna, sugerująca znawstwo historii, tej coltrane’owskiej i colemanowskiej też chwilami (zarówno związanej z Ornettem, jak i Stevem), ale nie będąca jej niewolnikiem. Ma też posmak lekki posmak etnicznej korzenności, który bardzo przydaje muzyce oryginalności.

Roberta Gambarini – włoska wokalistka jazzowa. Urodziła się w Turynie, gdzie od dwunastego roku życia uczyła się gry na klarnecie. W wieku siedemnastu lat zaczęła śpiewać w klubach jazzowych północnych Włoch. Rok później przeniosła się do Mediolanu, gdzie zdobyła popularność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Po blisko dwóch miesiącach nauki w domu dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej już uczęszczają na lekcje stacjonarne. Od nowego tygodnia do szkół mają wrócić także uczniowie z wyższych roczników, na razie w systemie hybrydowym. Młodzież, która od marca zeszłego roku z krótkimi przerwami uczyła się zdalnie, boi się tego powrotu - na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego. Powstała nawet petycja w tej sprawie. Czy można dzieciom ułatwić ten proces? Więcej o tym w magazynie.

Paleontolodzy pracują w miejscowości Kocury koło Dobrodzienia. Odkryli tam kości dinozaura mięsożernego, a także kości szczękowe i fragmenty pancerza nowego aetozaura. Teraz poszukują szczątków nowego gatunku. Dziś ich pracy przyglądała się z nasza reporterka.

Rośnie zadłużenie brzeżan mieszkających w lokalach należących do miasta. Obecnie to już ponad 30 milionów złotych. Jak się okazuje, dłużnicy coraz rzadziej chcą odpracowywać zobowiązania. Dlaczego? O tym też w programie.

Sezon rowerowy rozkręcił się na dobre. Niestety policja odnotowała pierwsze wypadki śmiertelne z udziałem rowerzystów. Jak przygotować rower do jazdy i o jakich zasadach bezpieczeństwa na drodze trzeba pamiętać? O tym także w magazynie reporterów Radia Opole.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »