Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sonny Rollins – jeden z najwybitniejszych saksofonistów w historii jazzu, 7 września 2020 obchodził 90. urodziny.

Gra zespołu Adama Pierończyka na płycie "A-Trane Nights" jest mocna, gęsta, ale jednak nie duszna, sugerująca znawstwo historii, tej coltrane’owskiej i colemanowskiej też chwilami (zarówno związanej z Ornettem, jak i Stevem), ale nie będąca jej niewolnikiem. Ma też posmak lekki posmak etnicznej korzenności, który bardzo przydaje muzyce oryginalności.

Roberta Gambarini – włoska wokalistka jazzowa. Urodziła się w Turynie, gdzie od dwunastego roku życia uczyła się gry na klarnecie. W wieku siedemnastu lat zaczęła śpiewać w klubach jazzowych północnych Włoch. Rok później przeniosła się do Mediolanu, gdzie zdobyła popularność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
Grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swych kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie „poważnej debaty”, prowadzącej do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”. „Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów” - przekonują autorzy listu, który opublikował Onet.pl

Pod listem podpisało się 51 parlamentarzystów: b. szef PO Grzegorz Schetyna a także dwaj opolscy posłowie: Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński. Poseł Paweł Kukiz rozmawia z PiS. Na co liczy? Co udało się ustalić? "Istnieje nadzieja na zmianę sposobu wybierania posłów na model mieszany" - pisze portal wpolityce.pl.

Te i inne tematy - jak w każdy wtorek - omówią w ramach audycji Loża Radiowa Piotr Gociek, publicysta Do Rzeczy, Polskiego Radia i TVP Kultura oraz redaktor naczelny Radia Opole Piotr Moc.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Piotr Moc i Piotr Gociek. Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »