Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 maja 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sonny Rollins – jeden z najwybitniejszych saksofonistów w historii jazzu, 7 września 2020 obchodził 90. urodziny.

Gra zespołu Adama Pierończyka na płycie "A-Trane Nights" jest mocna, gęsta, ale jednak nie duszna, sugerująca znawstwo historii, tej coltrane’owskiej i colemanowskiej też chwilami (zarówno związanej z Ornettem, jak i Stevem), ale nie będąca jej niewolnikiem. Ma też posmak lekki posmak etnicznej korzenności, który bardzo przydaje muzyce oryginalności.

Roberta Gambarini – włoska wokalistka jazzowa. Urodziła się w Turynie, gdzie od dwunastego roku życia uczyła się gry na klarnecie. W wieku siedemnastu lat zaczęła śpiewać w klubach jazzowych północnych Włoch. Rok później przeniosła się do Mediolanu, gdzie zdobyła popularność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Część opolskich parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej podpisało się pod listem do władz Platformy, w którym domagają się m.in. podjęcia w KO debaty, która ma doprowadzić do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”. Wśród 51 sygnatariuszy znalazły się nazwiska posłów Tomasz Kostusia, Witolda Zembaczyńskiego i senator Danuty Jazłowieckiej. Posłowie Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński będą gościć w Porannej Loży Radiowej. Zapytamy o to, dlaczego zdecydowali się podpisać ten apel. Porozmawiamy też o tym, czy wspomniany list doprowadzi do przemian w Platformie i w Koalicji Obywatelskiej, czy może do rozpadu formacji.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »