Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Antônio Carlos Jobim - brazylijski kompozytor, aranżer, wokalista, autor muzyki filmowej. W twórczości kompozytorskiej wykorzystywał rytmy brazylijskie. Pod koniec lat 50. wypromował João Gilberto, wraz z nim tworząc nowy styl w brazylijskiej muzyce, bossa novę. Jego ogromny potencjał twórczy przekroczył granice bossa novy wpływając na wielu jazzowych i klasycznych artystów takich jak Stan Getz, Dizzy Gillespie, Charlie Byrd, Joao Gilberto, Astrud Gilberto, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Oscar Peterson, Herbie Hancock, Chick Corea, Toots Thielemans, Tony Bennett, Rosemary Clooney, Diana Krall, Jane Monheit, jak również Sting i George Michael. Jego imieniem nazwano jeden z portów lotniczych w Rio de Janeiro – Port Lotniczy Galeão.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
To historyczny sukces. Siatkarki Uni Opole pokonały na wyjeździe Stal Mielec 3:1 w czwartym meczu finałowym rozgrywek I ligi i awansowały do TAURON Ligi! W najwyższej klasie rozgrywkowej opolskie siatkarki zagrają po raz pierwszy w historii klubu. - Graliśmy swoją siatkówkę i wygraliśmy - skomentował Nicola Vettori, trener Uni. Więcej o tym zwycięstwie w magazynie reporterów Radia Opole.

Opolszczyzna jest liderem w skali kraju, jeśli chodzi o liczbę zaszczepionych osób w przeliczeniu na 100 tysięcy osób. W programie sprawdzimy, które miasto i powiat przodują w realizacji szczepień, jaki jest aktualny harmonogram, jak szczepienia przebiegają w mniejszych miejscowościach.

W niedzielę na opolskiej wyspie Bolko miało miejsce istne oblężenie turystów, którzy skuszeni ciepłą pogodą, a przede wszystkim nowymi mieszkańcami ZOO - dużymi kotami - licznie tam zjechali. Były gigantyczne korki, interwencja policji na drodze dojazdowej w okolice opolskiego ogrodu zoologicznego i długie kolejki do kas. Nowy parking dla gości dopiero powstanie - kiedy dokładnie? O tym w programie. Sprawdzimy, czy doraźnie można takim sytuacjom zaradzić?

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »