Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 maja 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Posłuchamy nowej płyty Liquid Tension Experiment. Supergrupa triumfalnie powróciła po 22 latach przerwy! Na playliście nie zabraknie poza tym Toola, Less Is Lessie, Schemy czy Lunatic Soul. Wrócimy też do legendarnego koncertu Dream Theater uwiecznionego na albumie "Live at Budokan".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Tomasz Wojtyłko. Z autorem można kontaktować się mailowo: tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Tegoroczne spotkanie Lednica 2000 odbędzie się w formie online. Największe chrześcijańskie spotkanie młodzieży w Polsce nadal nie może odbyć się w wersji tradycyjnej. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy nie szykują niespodzianek. Opowiemy o nich w naszym porannym programie.

Przeniesiemy się również do Krakowa. Po długich poszukiwaniach udało się wybrać nowych hejnalistów. A skoro trąbka jest ich atrybutem to wspomnimy także człowieka, który z tym instrumentem na koncertach się praktycznie nie rozstawał - Zbigniewa Wodeckiego.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Czy Opolszczyzna jest przyjazna rowerzystom? Jak rozwijać sieć tras rowerowych w naszym regionie? O tym porozmawiamy z Tobiaszem Nykamowiczem, inżynierem ruchu, który współpracuje z opolskim Urzędem Marszałkowskim w ramach projektu "Opolskie na rowery".
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • Pan Hubert Kampa z Dąbrówki Łubniańskiej w pow. opolskim jest przedstawicielem młodego pokolenia Ślązaków, dla którego polskość jest istotną wartością, silnie sprzężoną z otwarciem na świat i ludzi. Jest człowiekiem wielu talentów i zainteresowań: pisze ikony, prowadzi warsztaty ikonopisania w kraju i na Ukrainie, współpracuje z organizacjami polskimi na wschodzie. W ramach prowadzonej przez siebie Fundacji In Blessed Art realizuje projekty artystyczne i patriotyczne poświęcone upamiętnianiu ludzi zasłużonych dla sprawy polskiej. Pisze teksty piosenek patriotycznych, realizuje filmy dokumentalne. Jest mocno zainteresowany odkrywaniem mało znanych faktów historycznych dotyczących życia społeczności polskiej w czasach Republiki Weimarskiej i III Rzeszy Niemieckiej. W dzisiejszym programie "Spod Znaku Rodła" poznamy m.in. jego punkt widzenia na rolę i zadania mniejszości niemieckiej w dzisiejszym życiu Opolszczyzny i Polski.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Jeśli kochasz muzykę, grasz na jakimś instrumencie - to mam propozycja specjalnie dla Ciebie. W programie również zaproszenie do Centrum Nauki Kopernik, gdzie czeka na Was wystawa rowerów. Sprawdzimy też co dzieci wiedzą o zmysłach i medytowaniu. A na koniec będziemy szukać końca tęczy. Jeśli i Ty chcesz znaleźć złoto - słuchaj Małej Kultury już w najbliższą niedzielę.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »