Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - "Dla mojej dziewczyny"

Płyta, w warstwie tekstowej, w całości poświęcona kobietom. Mamy rok 1979, a więc szczyt popularności Artysty i nimb amanta polskiej estrady. Nie brak tu jednak zarówno wesołych, pogodnych utworów, jak i pełnych poważnej zadumy, ukazujących blaski i cienie miłości, czy życia po prostu.

Status Quo - "Whatever You Want"

Dwunasty album zespołu, wydany w tym samym roku, co prezentowana płyta Krzysztofa Krawczyka. Grupa nigdy nadmiernie nie eksperymentowała ze swoim stylem, ale płytą tą potwierdza swój status legendy brytyjskiego rocka i jak mało kto, po tylu latach, ciągle potrafi nagrywać zapadające w pamięć przeboje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT
„Znajdziesz mnie w bibliotece” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w całym kraju. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja prowadzi program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on m.in. na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. O tym wydarzeniu porozmawiamy z Alicją Kisałą z Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Spotkamy się również z Żanetą Plotnik w jej piątkowym cyklu Swojego nie znacie. W ogniu pytań znajdzie się tym razem skromny i wystraszony tym, co może się wydarzyć, współprowadzący program - Wiesław Kolbusz. W swoim domowym studiu ma podobno gitarę, ale zdecydowanie woli grać na klawiszach i komponować utwory mocno elektroniczne z przestrzenią. Koledzy radiowcy mówią o nim: „profesjonalista”, „jeden z najlepszych głosów radiowych”, „zapalony motocyklista” i „facet, który zawsze tu był”. Dziś odkryjemy przed słuchaczami pasje i tajemnie Wiesława Kolbusza, być może nawet te o których sam nie wiedział.

W audycji również:
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego
11:35 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »