Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 maja 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przypomnimy emocje, jakie towarzyszyły młodzieży z Opola, Nysy i Częstochowy podczas wielkiej trasy polsko-litewskiej uświetniającej "Urodziny Mistrza Stanisława". Kolejną rocznicę urodzin kompozytora uczcimy ponadto wsłuchując się w pierwsze, dokonane na instrumentach historycznych, nagranie jednoaktowej opery "Flis".

Do słuchania w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Wybierzemy się na otwarcie wystawy prac malarki Krysty Sojki i fotografa Jerzego Stemplewskiego. Związani z Opolszczyzną artyści, którzy w siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego mieli okazję prezentować już swoje prace, tym razem prezentują wspólną wystawę ukazującą Włochy w dwóch odmiennych, a jednocześnie bardzo spójnych odsłonach.

Tuż po "Urodzinach Mistrza Stanisława" powrócimy także do wspomnień z Roku Moniuszkowskiego, a będzie to okazja, żeby nie tylko przypomnieć sobie jakie radości i wyzwania towarzyszyły młodzieży z Opolszczyzny i Częstochowy w trakcie realizacji polsko-litewskiej trasy koncertowej. Będzie to również okazja, żeby przypomnieć, że twórczość Stanisława Moniuszki to nie tylko opery i pieśni. Przy okazji wyjaśnimy także dlaczego przywracanie zapomnianej polskiej muzyki na estrady wciąż jest wyzwaniem.

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »