Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 maja 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przypomnimy emocje, jakie towarzyszyły młodzieży z Opola, Nysy i Częstochowy podczas wielkiej trasy polsko-litewskiej uświetniającej "Urodziny Mistrza Stanisława". Kolejną rocznicę urodzin kompozytora uczcimy ponadto wsłuchując się w pierwsze, dokonane na instrumentach historycznych, nagranie jednoaktowej opery "Flis".

Do słuchania w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

13:00 TRENDY I OWĘDY

Polski rząd stworzy listę gatunków inwazyjnych, które zagrażają rodzimej florze i faunie – poinformowała wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska. Czy to inicjatywa potrzebna i o jakim zagrożeniu mowa - zapytamy o to prof. Arkadiusza Nowaka z Uniwersytetu Opolskiego.


W audycji także:
13:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
  • CBA zatrzymało na gorącym uczynku, podczas wręczania łapówki, trzy osoby, wśród nich urzędnika Starostwa Powiatowego w Żyrardowie. Usłyszeli oni zarzuty korupcyjne. Do zatrzymań doszło w siedzibie urzędu, w chwilę po przekazaniu 10 tysięcy zł. Zatrzymany urzędnik decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Natomiast sąd w Moskwie zawiesił działalność organizacji związanych z Aleksiejem Nawalnym. Chodzi między innymi o Fundację Walki z Korupcją i tak zwane regionalne sztaby Aleksieja Nawalnego.
14:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 13:05 do 15:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »