Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - Dla mojej dziewczyny

Płyta, w warstwie tekstowej, w całości poświęcona kobietom. mamy rok 1979, a więc szczyt popularności Artysty i nimb amanta polskiej estrady. Nie brak tu jednak zarówno wesołych, pogodnych utworów, jak i pełnych poważnej zadumy, ukazujących blaski i cienie miłości, czy życia po prostu.

Status Quo - Whatever You Want

Dwunasty album zespołu, wydany w tym samym roku, co prezentowana płyta Krzysztofa Krawczyka. Grupa nigdy nadmiernie nie eksperymentowała ze swoim stylem, ale płytą tą potwierdza swój status legendy brytyjskiego rocka i jak mało kto po tylu latach, ciągle potrafi nagrywać zapadające w pamięć przeboje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 POŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Do Komisji Europejskiej rząd przesłał Krajowy Plan Odbudowy. Będzie on podstawą wypłaty pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. W ciągu kilku lat z klasycznego unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy Polska ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Krajowy Plan Odbudowy przewiduje skierowanie na inwestycje blisko 24 mld euro w ramach bezzwrotnych dotacji oraz ponad 34 mld euro w formie pożyczek. O związanych z tym kontrowersjach będziemy rozmawiać w Południowej Loży Radiowej.

W programie wypowiadać się będą: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz
Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Zapytamy ich m.in. o oczekiwania samorządów związane z unijnym wsparciem w nowej perspektywie finansowej oraz o mechanizmy kontrolne dotyczące rozdziału tych pieniędzy.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »