Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Alfabet śląski" w wykonaniu Wiktora Spisli. Wiktor Spisla wykonuje pieśni ze Śląska Opolskiego: okolic Chróścic, gdzie mieszka, oraz Siołkowic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Są to ballady, kolędy i pastorałki oraz pieśni: rekruckie, miłosne, gospodarskie. Repertuar przejął od ojca i dziadka, a także od starszych mieszkańców wsi opolskich.

"DYNASTIA SOWÓW Z PIĄTKOWEJ" - 30. płyta radiowej serii „Muzyka Źródeł – Portrety” poświęcona Dynastii Sowów z Piątkowej. To jeden z najbardziej znanych muzykanckich rodów Pogórza Dynowskiego (region rzeszowski).

Sirinu - zespół muzyki dawnej wykonujący muzykę renesansową z czasów Leonarda da Vinci'ego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Dominik Szeląg opowie o konkursie "Global Good Awards", który Canon Polska organizuje przy wsparciu Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Jego celem jest pokazanie aktywności, która pozytywnie działa na otoczenie. Działania te należy sfotografować i opisać. Organizatorzy konkursu czekają na prace do 15. maja.

Po godz. 20:00 Michał Rogulski - koordynator konkursu Modelatornia - opowie o tegorocznych uczestnikach rywalizacji. Wyjaśni także, jak w tym roku Teatr im. Jana Kochanowskiego zamierza wyłonić laureata. Zapraszamy!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »