Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Alfabet śląski" w wykonaniu Wiktora Spisli. Wiktor Spisla wykonuje pieśni ze Śląska Opolskiego: okolic Chróścic, gdzie mieszka, oraz Siołkowic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Są to ballady, kolędy i pastorałki oraz pieśni: rekruckie, miłosne, gospodarskie. Repertuar przejął od ojca i dziadka, a także od starszych mieszkańców wsi opolskich.

"DYNASTIA SOWÓW Z PIĄTKOWEJ" - 30. płyta radiowej serii „Muzyka Źródeł – Portrety” poświęcona Dynastii Sowów z Piątkowej. To jeden z najbardziej znanych muzykanckich rodów Pogórza Dynowskiego (region rzeszowski).

Sirinu - zespół muzyki dawnej wykonujący muzykę renesansową z czasów Leonarda da Vinci'ego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
3, 4 lata nauki z czego prawie połowa - z powodu pandemii - w edukacji zdalnej. Matura nie jest jednak zdalna, a stacjonarna. I właśnie rozpoczął się maturalny maraton. Jak czują się maturzyści po pierwszym dniu egzaminu? O tym powiemy w magazynie reporterów Radia Opole.

Będzie też zwycięski tour po rodzinnym mieście. Czyli wesele ZAKSY z Kędzierzyna-Koźla po wygranej w siatkarskiej Lidze Mistrzów trwa, a wśród weselnych gości są i reporterzy naszego radia.

Potem zajmiemy się odmrażaniem gospodarki i kultury. Bo od dziś już można buszować wśród sklepowych półek, już można szykować kreacje na wizytę w teatrze czy galerii.

Na finał podsumujemy majowe uroczystości rocznicowe w regionie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 15:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »