Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Alfabet śląski" w wykonaniu Wiktora Spisli. Wiktor Spisla wykonuje pieśni ze Śląska Opolskiego: okolic Chróścic, gdzie mieszka, oraz Siołkowic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Są to ballady, kolędy i pastorałki oraz pieśni: rekruckie, miłosne, gospodarskie. Repertuar przejął od ojca i dziadka, a także od starszych mieszkańców wsi opolskich.

"DYNASTIA SOWÓW Z PIĄTKOWEJ" - 30. płyta radiowej serii „Muzyka Źródeł – Portrety” poświęcona Dynastii Sowów z Piątkowej. To jeden z najbardziej znanych muzykanckich rodów Pogórza Dynowskiego (region rzeszowski).

Sirinu - zespół muzyki dawnej wykonujący muzykę renesansową z czasów Leonarda da Vinci'ego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

9:00 DOBRY MOMENT
W Międzynarodowym Dniu Strażaka powiemy o obowiązkach strażaków, o jakich przeciętny Kowalski może nie mieć pojęcia. Porozmawiamy także o ich pracy w czasie pandemii, ale też spytamy jak prawidłowo powinien zachować się kierowca, który na drodze widzi pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. A naszym gościem będzie mł. asp. mgr inż. Łukasz Nowak, oficer prasowy opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Jak w każdy wtorek naszym gościem będzie również Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. Słuchacze będą mieli kolejną okazję, by porozmawiać z ekspertem i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W audycji również:
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – 66 odcinków
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »