Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Turbo - "Epidemie"

Po dekadzie zmian stylistycznych i poszukiwań, płyta "Epidemie" grupy wydała się znaleźć idealne proporcje. Jest ciężko, ale melodyjnie. Są elementy urozmaicania brzmienia i struktury kompozycji, ale subtelne, atrakcyjne dla bardziej wyrafinowanego ucha (ale też mamy tu skład wirtuozowski, poza Hoffmannem, Kupczykiem i Łysowem, Robert Friedrich i Tomasz Goehs, którzy za chwilę odejdą z zespołu). Usłyszymy wersję polskojęzyczną, wydana po anglojęzycznej i słuchaczom pozostawiam, czy jest sens zastanawiać się która wypada bardziej korzystnie.

Demon - "Night of the Demon"

Grupa tworząca w latach 80-tych trzon nowej fali brytyjskiego heavy metalu, nie tak popularna u nas i znana, jak chociażby Iron Maiden, ale mająca rzesze wiernych fanów i regularnie działająca i nagrywająca do dzisiaj. Chociaż debiut nie jest być może najważniejszą płytą w jej karierze, to jego wartości historycznej i sentymentalnej nie sposób przecenić.

Slayer - "Live Undead"

Wydana u nas na licencji i nieco zmieniona w stosunku do oryginału, pierwsza płyta koncertowa Slayera ma dosyć "brudne" i bootlegowe brzmienie, co u jednych budziło niechęć, ale podobnie jak wiele "koncertówek" ma to niezaprzeczalny urok.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Mateusz Dybka to animator, konferansjer, klaun, artysta zabawy... a przede wszystkim mąż i tata czwórki dzieci. Jak przeplatają się te role w codziennym życiu, szczególnie w czasach pandemii i kultury online? Czy tata animator na kwarantannie to tata w pracy 24h na dobę? O tym dowiemy się w pierwszej części piątkowych Rewirów Kultury zagości.

Natomiast po godzinie 20:05, w cyklu Sekretne Życie Piosenki, zagości Grzegorz Grunwald - gitarzysta, wokalista, autor piosenek. Wspólnie odwiedzimy pewne kameralne i bardzo przyjazne studio w Ozimku. Kiedy piosenka nie może wychodzić na scenę, zaszywa się właśnie w takich miejscach jak to.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »