Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Klimat i żywiołowość nieobce są sztuce muzycznej. Poszukamy żywiołów ukrytych w muzyce klasycznej, ale przedpremierowo poznamy także fragmenty płyty będącej owocem niezwykłego projektu łączącego świat muzyki z ekologią!

Klimatycznie zrobi się również za sprawą rozmowy przybliżającej plany tegorocznego "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" w Mosznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Są i tacy młodzi ludzie, których boją się rówieśnicy i nauczyciele. Nieudane próby resocjalizacji kończą się umieszczeniem tych najbardziej agresywnych w placówkach wychowawczych. Kto i kiedy powinien pomóc? Odpowiedzi w poruszającym reportażu: "Cosie" (premiera w roku 2002) poszukiwały Danuta Starzec i Ewelina Rusin-Różycka. Także dzięki Teresie Łyko, Franciszkowi Minorowi i profesorowi Wiesławowi Łukaszewskiemu. Opis brutalnych działań młodych ludzi zamieszczono w tej audycji, by dorosłych zmusić do myślenia. Zanim będzie za późno. I jak to zwykle w reportażowym przypadku bywa, upływ czasu dla opisywanych zdarzeń i emocji nie ma znaczenia.


W roku 1984 powstał reportaż Witolda Nowickiego, "Ostatni rejs". Wtedy, pływanie po Odrze z teatrem lalek, było bardzo popularne już od czternastu lat. Znakomicie upowszechniało kulturę teatralną wśród dzieci wiejskich. Jednak z przyczyn technicznych, a może przede wszystkim finansowych, pomysł na "teatr na wodzie" nie mógł przetrwać. Zatem autor postanowił zapisać w dźwięku, być może, ostatni rejs. Powstał niezwykły reportaż z pewnym zaskakująco uroczym bohaterem drugiego planu. Warto posłuchać, bo ta audycja to jedna z wielu perełek w naszym teatrze wyobraźni.

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »