Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Klimat i żywiołowość nieobce są sztuce muzycznej. Poszukamy żywiołów ukrytych w muzyce klasycznej, ale przedpremierowo poznamy także fragmenty płyty będącej owocem niezwykłego projektu łączącego świat muzyki z ekologią!

Klimatycznie zrobi się również za sprawą rozmowy przybliżającej plany tegorocznego "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" w Mosznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Jak to się stało, że siedziba opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego stała się niecodzienną... galerią sztuki? O tym porozmawiamy z dyrektorem placówki prof. Pawłem Frączem. Powiemy także parę słów na temat wystawy, która pojawi się w siedzibie banku pod koniec miesiąca.

Spotkamy się ponadto z artystami z zespołu ACh Duo, dzięki którym odkryjemy oryginalny, harfowo-gitarowy świat. Zastanowimy się również czy świat muzyki klasycznej może mieć coś wspólnego z ekologią, a co za tym idzie świadomym wspieraniem problemów klimatycznych współczesnego świata. Rozważania te nie będą jednak przypadkowe, ponieważ właśnie w ramach przypadających 22 kwietnia obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, włączymy się w premierową prezentację płyty "Żywioły", będącej owocem projektu, jaki wcielił w życie Paweł Pudło, polski kompozytor, producent muzyczny i reżyser.

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »