Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Po raz kolejny Trio Keith Jarrett sięga do kanonu "jazz songs” i w swobodnym, koncertowym rytmie realizuje wspaniały (i kolejny) album z wielkimi standardami. Teraz zrealizowanym w czasie szwajcarskiego Montreux Jazz Festival w 2001 roku. Pianista i jego trio po raz kolejny potwierdzają zatem swoją niepodważalną pozycje w rankingu jazzowych pianistów, ale jest to także dowód na „ogrywanie Jarrettem”.

"Origami Harvest" to studyjna płyta amerykańskiego trębacza jazzowego Ambrose Akinmusire. Album został wydany 12 października 2018 r. przez Blue Note.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Przywołamy sylwetki dawnych i nietuzinkowych mieszkańców Nysy. Wśród nich pojawi się między innymi Bernhard Grzimek - lekarz weterynarii, zoolog, który miał wpływ na powstanie Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii. W sobotę (24.04) minie 112 rocznica jego urodzin. Więcej na ten temat powie Jarosław Srębacz z Punktu Informacji Turystycznej i wiceprezes oddziału PTTK-u Tryton w Nysie. Przywołamy także inne ciekawe postacie, które upamiętnia zadedykowany im szlak turystyczny.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »