Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Po raz kolejny Trio Keith Jarrett sięga do kanonu "jazz songs” i w swobodnym, koncertowym rytmie realizuje wspaniały (i kolejny) album z wielkimi standardami. Teraz zrealizowanym w czasie szwajcarskiego Montreux Jazz Festival w 2001 roku. Pianista i jego trio po raz kolejny potwierdzają zatem swoją niepodważalną pozycje w rankingu jazzowych pianistów, ale jest to także dowód na „ogrywanie Jarrettem”.

"Origami Harvest" to studyjna płyta amerykańskiego trębacza jazzowego Ambrose Akinmusire. Album został wydany 12 października 2018 r. przez Blue Note.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

17:00 DOBRE GRANIE
Historia zespołu Asylum wydaje się niezwykle intersująca. Thrashmetalowa grupa została założona w 2004 roku i debiutowała płytą "Beyond Beliefs" trzy lata później. Mimo że zakopiańczycy przygotowali "Idependent", czyli drugie wydawnictwo w 2010 roku... album się nie ukazał, ponieważ zespół zakończył działalność. Grupa ostatnio powróciła i postanowiła wydać zaległą płytę. Posłuchamy "Independt" i porozmawiamy o wyjątkowej reaktywacji z Asylum.

W audycji także:
17:45 Akademickie Opole – Sławomir Kieler

Do słuchania od 17:05 do 19:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko. Z autorem można kontaktować się mailowo: tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »