Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Po raz kolejny Trio Keith Jarrett sięga do kanonu "jazz songs” i w swobodnym, koncertowym rytmie realizuje wspaniały (i kolejny) album z wielkimi standardami. Teraz zrealizowanym w czasie szwajcarskiego Montreux Jazz Festival w 2001 roku. Pianista i jego trio po raz kolejny potwierdzają zatem swoją niepodważalną pozycje w rankingu jazzowych pianistów, ale jest to także dowód na „ogrywanie Jarrettem”.

"Origami Harvest" to studyjna płyta amerykańskiego trębacza jazzowego Ambrose Akinmusire. Album został wydany 12 października 2018 r. przez Blue Note.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Sytuacji oświaty w małych gminach przyjrzymy się w Popołudniowej Loży Radiowej. Po dłuższej przerwie otwarto żłobki, przedszkola i zerówki. Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, twierdzi, że pod względem epidemicznym placówki te nie są na to dobrze przygotowane. Szczepienia nie objęły zatrudnionego w nich personelu niepedagogicznego. O związane z tym wątpliwości zapytamy Brygidę Pytel, wójta Izbicka oraz Janusza Wójcika, burmistrza Korfantowa. W gminach tych szykują się istotne zmiany w funkcjonowaniu oświaty, co jest efektem decyzji opolskiego kuratora.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »