Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Po raz kolejny Trio Keith Jarrett sięga do kanonu "jazz songs” i w swobodnym, koncertowym rytmie realizuje wspaniały (i kolejny) album z wielkimi standardami. Teraz zrealizowanym w czasie szwajcarskiego Montreux Jazz Festival w 2001 roku. Pianista i jego trio po raz kolejny potwierdzają zatem swoją niepodważalną pozycje w rankingu jazzowych pianistów, ale jest to także dowód na „ogrywanie Jarrettem”.

"Origami Harvest" to studyjna płyta amerykańskiego trębacza jazzowego Ambrose Akinmusire. Album został wydany 12 października 2018 r. przez Blue Note.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej w Porannej Loży Radiowej wyjaśni, dlaczego radni MN w Głogówku nie zgodzili się na nową tablicę na pomniku. Miała być umieszczona z okazji setnej rocznicy III Powstania Śląskiego, a napis miał głosić "W hołdzie polskim patriotom". Porozmawiamy także o opublikowanym oświadczeniu z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego, a także o piątkowym posiedzeniu Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »