Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzycy jazzowi są zdominowani jeszcze bardziej niż inni z powodu specyficznych wzorców w społeczeństwie. Chociaż jazz jest rajem dla muzyków, którzy chcą wyrazić swoją indywidualność, kompozytorzy są zdani na łaskę tych muzyków. W odróżnieniu od zespołów tanecznych czy orkiestr symfonicznych, zespoły jazzowe wykonują utwory we własnym stylu. Tak jest w przypadku "Domination" Cannonball Adderley with Orchestra by Oliver Nelson.

"Budding of a Rose" to album studyjny amerykańskiego trębacza jazzowego Wadada Leo Smitha z dużym zespołem. Materiał został nagrany w Paryżu po koncercie radiowym dzień wcześniej i wydany w 1979 roku przez niemiecką wytwórnię Moers Music.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Tak, jak gdyby ktoś rozsypał cukier na kartkę papieru", reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej powstał w roku 1987. To opowieść o dwóch skazanych, niewidomych, odsiadujących wysokie wyroki, którzy podjęli naukę, by zdobyć za kratami średnie wykształcenie. Zdawali egzaminy i poważnie myśleli o maturze. Co im w głowach i sercach grało? Dlaczego chcieli się uczyć? Jaki wpływ miała na nich utrata wolności? Wiele ważnych, ciekawych pytań i odpowiedzi - do prawdy o człowieku przybliżających, zwłaszcza w takim miejscu.


W roku 2003 odwiedziłem w Brzegu rodzinny dom zastępczy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Misja Nadziei". Powstał reportaż, który dzięki gospodarzom tej placówki, Danucie i Andrzejowi Alberskim, dociera do naszych najważniejszych emocji. To chwilami wstrząsająca opowieść o dzieciach, które dopiero w tej rodzinie znalazły prawdziwą miłość, wcześniej doświadczając okrucieństwa, które trudno sobie wyobrazić. "Misja nadziei", to tytuł tego reportażu.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »