Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzycy jazzowi są zdominowani jeszcze bardziej niż inni z powodu specyficznych wzorców w społeczeństwie. Chociaż jazz jest rajem dla muzyków, którzy chcą wyrazić swoją indywidualność, kompozytorzy są zdani na łaskę tych muzyków. W odróżnieniu od zespołów tanecznych czy orkiestr symfonicznych, zespoły jazzowe wykonują utwory we własnym stylu. Tak jest w przypadku "Domination" Cannonball Adderley with Orchestra by Oliver Nelson.

"Budding of a Rose" to album studyjny amerykańskiego trębacza jazzowego Wadada Leo Smitha z dużym zespołem. Materiał został nagrany w Paryżu po koncercie radiowym dzień wcześniej i wydany w 1979 roku przez niemiecką wytwórnię Moers Music.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o płycie Tomasza Mreńcy pt. „Echo”, książce autorstwa Olgi Hund „Łyski liczą do trzech” oraz filmie „Prime Time” w reż. Jakuba Piątka.

Po godz. 20:05 porozmawiamy o wystawie "MOJE-TWOJE-MOJE-...", której otwarcie zaplanowano w najbliższy piątek w Galerii Panaceum w Opolu. Jej autorem jest Mateusz Domeradzki, opolanin, z wykształcenia i profesji psycholog i artysta, asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wystawa ma za zadanie zachęcić odbiorców do obserwacji własnych procesów intuicyjnych a prezentowane na wystawie prace (obrazy ankietowe) są wynikiem ankiety i zabawy w trening rozumowania intuicyjnego. Przyjrzymy się niestandardowym działaniom interdyscyplinarnych oraz sposobach angażowania „innych” we własny proces działań twórczych.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »