Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzycy jazzowi są zdominowani jeszcze bardziej niż inni z powodu specyficznych wzorców w społeczeństwie. Chociaż jazz jest rajem dla muzyków, którzy chcą wyrazić swoją indywidualność, kompozytorzy są zdani na łaskę tych muzyków. W odróżnieniu od zespołów tanecznych czy orkiestr symfonicznych, zespoły jazzowe wykonują utwory we własnym stylu. Tak jest w przypadku "Domination" Cannonball Adderley with Orchestra by Oliver Nelson.

"Budding of a Rose" to album studyjny amerykańskiego trębacza jazzowego Wadada Leo Smitha z dużym zespołem. Materiał został nagrany w Paryżu po koncercie radiowym dzień wcześniej i wydany w 1979 roku przez niemiecką wytwórnię Moers Music.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Punktualnie o godzinie 8 wystartował pierwszy na Opolszczyźnie pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Punkt został zorganizowany na Toropolu. A już w sobotę dotarły tam pierwsze szczepionki. W programie relacja naszej reporterki z lodowiska, które tymczasowo zmieniło swoją funkcję.

Będzie też drogowy patrol. Sprawdzimy, jak wygląda podróżowanie drogą wojewódzką z Opola do Namysłowa, gdzie rozpoczął się remont kolejnego odcinka tej trasy.

Powrócimy też do wczorajszego finału siatkarskiej Plusligi. Będziemy pytać, jak to się stało i czy ZAKSA zmobilizuje się wystarczająco na finał Ligi Mistrzów.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo:cezary.puzyna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »