Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Niebawem ukaże się nowa płyta tRK Project. Zrobimy sobie powtórkę starszego materiału. Pamiętacie jeszcze Tune i ich zjawiskowy debiut. Opuścimy też na jakiś czas Polskę i cofniemy się do lat 90.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY

Przed drugą wojną światową Kresu RP były jednym z większych skupisk społeczności żydowskiej w Europie. Jej zagłada była też końcem specyficznej kultury sztetli. Powiemy o tym w programie Śladami Kresowej Atlantydy. Właśnie na okupowanych terenach wschodniej Polski prowadzona była na masową skalę eksterminacja Żydów realizowana przez Niemców. Pośrednio lub bezpośrednio uczestniczyli w tym również Ukraińcy. O holokauście w Stanisławowie opowie tamtejszy rabin. O ratowaniu Żydów przez Polaków mówić będzie mieszkanka Puźnik w województwie tarnopolskim.

Dziś wyjątkowo w związku z trwającą relacja na żywo 2. finałowego, siatkarskiego meczu o mistrzostwo Polski na audycję zapraszamy do słuchania na naszej stronie w zakładce Śladami Kresowej Atlantydy oraz na kanale Radio Opole 4 HISTORIA.

Do słuchania od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »