Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Niebawem ukaże się nowa płyta tRK Project. Zrobimy sobie powtórkę starszego materiału. Pamiętacie jeszcze Tune i ich zjawiskowy debiut. Opuścimy też na jakiś czas Polskę i cofniemy się do lat 90.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

6:00 EFFATHA
94. urodziny obchodzi papież senior Benedykt XVI. Kardynał Joseph Ratzinger urodził się w Wielką Sobotę 16 kwietnia 1927 r. w Marktl w Niemczech. Wydano pierwszą oficjalną biografię papieża Benedykta XVI. Autorem książki "Benedykt XVI. Życie" jest niemiecki dziennikarz i pisarz Peter Seewald. Podczas prezentacji mówił, że Joseph Ratzinger odgrywał dużą rolę w Kościele jeszcze zanim objął stanowisko papieża i miał ogromny wpływ na kształtowanie wiary katolickiej.

Zaprezentowano książkę "Wyszyński. 40 spojrzeń". Publikacja oparta na pismach prymasa, ukazuje duchowość kardynała, relacje z innymi, a także jego kreatywność.

To tylko kilka z tematów, które pojawią się w dzisiejszym programie.

W audycji także:
06:10 Słowo na niedzielę – ks. dr Damian Jurczak

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Konieczna. Z autorką można kontaktować się mailowo: wiktoria.konieczna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »