Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
TOP 84
  • Tytuł wyjaśnia wszystko. Jest to zbiór największych polskich przebojów roku 1984, przy czym zdecydowanie dominuje muzyka rockowa, Republika, Maanam, Lady Pank, a muzykę pop reprezentuje właściwie tylko Kombi i Urszula z "Malinowym królem". Bez wątpienia był to rok szczególnie obfitujący w wielkie hity.

Terence Trent D'Arby - Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby
  • Debiutancki album z 1987 roku, który na stałe zapisał się w historii muzyki R&B. Otrzymał wiele nagród (w tym Grammy) i pozostaje do dzisiaj najbardziej znanym albumem Artysty, który - warto zaznaczyć - pod tym pseudonimem działał do 2001 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W piątkowych Rewirach Kultury gościem będzie ZAGI, czyli Natalia Wrzosińska. To wokalistka, instrumentalistka, nagrodzona trzema złotymi płytami autorka muzyki i tekstów. Pisze dla siebie, ale również dla innych artystów, komponuje, wydaje, produkuje, menedżeruje... i prowadzi wytwórnię muzyczną. Kobieta instytucja. 26 lutego 2021 roku wydała swoją piątą płytę. "Prześwit" to album, który powstał w bardzo nietypowy i wyjątkowy sposób. Wszystkie piosenki Zagi stworzyła wspólnie ze swoimi fanami, podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale YouTube w trakcie lockdownu!

Na antenie Radia Opole porozmawiamy o procesie wydawania płyty, czy potrzebne są do tego znane wydawnictwa, czy da się zrobić to samemu? Dowiemy się również jak tworzy się piosenki w dużej grupie spotykającej się online i czy fani mają do powiedzenia coś, co chce śpiewać artysta.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »